SPZOZ w Mogilnie » Umowy na sfinansowanie z Funduszu_Przeciwdzialania_COVID19

Wiadomości

Podpisanie umowy z Funduszu Przeciwdziałania #COVID19 inwestycji tlenowych oraz zakupu nowego sprzętu medycznego

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz podpisał ze szpitalami umowy na sfinansowanie z Funduszu Przeciwdziałania #COVID19 inwestycji tlenowych oraz zakupu nowego sprzętu medycznego. To kolejne rządowe środki dla kujawsko-pomorskich placówek medycznych. Wartość podpisanych dziś umów ze szpitalami w Grudziądzu, Tucholi, Chełmży, Nakle nad Notecią i Mogilnie wynosi ponad 7,5 mln zł.

Wojewoda przekazując środki podziękował dyrektorom i pracownikom szpitali za bardzo dobrą współpracę w okresie ostatnich 2 lat.

Kiedy przyszło nam walczyć wspólnie z pandemią i rozwiązywać niełatwe problemy, mierzyliśmy się wielokrotnie z trudnymi decyzjami. Dlatego tym bardziej chciałem państwu bardzo podziękować za ofiarną i skuteczną walkę z Covid-19. Teraz ilość chorych w województwie kujawsko pomorskim spadła poniżej 100 osób, ale pamiętamy, że był taki okres, kiedy było ich 2 tys. Nie było wówczas takiej osoby, która na poziomie leczenia szpitalnego nie byłby zaangażowana. Ta ofiarna służba pozwoliła zapewnić bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców regionu na najwyższym możliwym wtedy poziomie
– powiedział.

Mikołaj Bogdanowicz przypomniał też, że w tym roku województwo kujawsko-pomorskie – w ramach Funduszu Przeciwdziałania Covid-19 – otrzymało do podziału między lecznice kwotę 31 mln zł.

Dyrektor Wydziału Zdrowia w Urzędzie Wojewódzkim Magdalena Daszkiewicz także dziękowała personelowi szpitali, przypominając jak trudny – zarówno dla nich jak i dla pacjentów – był czas pandemii.

Najbardziej można cieszyć się z tego, że ten sprzęt zostanie z nami na długo. Skorzystać z niego będą mogli pacjenci, którzy przez dwa lata mieli ograniczony dostęp do służby zdrowia. Nie dlatego, że szpitale były zamknięte, tylko dlatego, że wielu z nich kierowało się lękiem przed pandemią i nie korzystało z usług służby zdrowia – powiedziała.

Natomiast Rafał Rewoliński Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Urzędzie Wojewódzkim przypomniał jak skuteczne zarzadzanie rządowymi środkami przez wojewodę przyczyniło się do wzmocnienia infrastruktury szpitali.

Dzięki decyzji pana wojewody udało się zrealizować aż 28 zadań w obszarze rozbudowy i modernizacji instalacji tlenowych. Dzięki temu 21 szpitali zyska nową infrastrukturę tlenową. Założenia, jakie przyjęliśmy przy wyborze wniosków, pozwolą na podniesienie wydajności już funkcjonujących instalacji, poprawę bezpieczeństwa systemów, zwiększenie potencjału magazynowego oraz ograniczenie do minimum instalacji wysoko przepływowych
– zaznaczył.

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz podpisał dzisiaj z kierownictwem pięciu szpitali łącznie 7 umów na sfinansowanie inwestycji tlenowych oraz zakup sprzętu medycznego:

Szpital Powiatowy Sp. z o.o. w Chełmży – na zakup respiratora transportowego,
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Mogilnie – na zakup USG mobilnego,
Szpital Tucholski Sp. z o.o. – na zakup tomografu komputerowego,
Regionalny Szpital Specjalistyczny im. Władysława Biegańskiego w Grudziądzu (3 umowy) – na modernizację bloku pediatrycznego przez rozbudowę istniejącej instalacji tlenowej, na zakup pompy do krążenia pozaustrojowego, na zakup aparatu ECMO,
Nowy Szpital Sp. z o.o. w Nakle i Szubinie – na budowę stacji zgazowania tlenu ciekłego, rozprężalni tlenu i wykonanie instalacji tlenowej.