SPZOZ w Mogilnie » Projekt- UM_WR.431.1.143.2023

Umowa nr UM_WR.431.1.143.2023 zawarta w Toruniu w dniu 21.12.2023 r. pomiędzy Województwem Kujawsko – Pomorskim (Instytucja Zarządzająca RPO WK-P 2014-2020) a Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej w Mogilnie

Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020
Oś Priorytetowa: 6 Solidarne społeczeństwo i konkurencyjne kadry
Działanie: 6.1 Inwestycje w infrastrukturę zdrowotną i społeczną
Poddziałanie: 6.1.1 Inwestycje w infrastrukturę zdrowotną
Schemat: Schemat: Inwestycje w zakresie opieki szpitalnej

Konkurs: RPKP.06.01.01-IZ.00-04-438/23

Tytuł: Poprawa jakości i dostępności do świadczeń medycznych poprzez zakup sprzętu medycznego na potrzeby Oddziału Ginekologiczno – Położniczego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Mogilnie (RPKP.06.01.01-04-0007/23)

Oddział Ginekologiczno – Położniczy

Cele Projektu:
Cel główny:
Poprawa jakości i dostępności do świadczonych usług medycznych na Oddziale Ginekologiczno – Położniczym Szpitala w Mogilnie poprzez zwiększenie liczby pacjentów dzięki zakupionemu sprzętowi medycznemu.
Cele szczegółowe:
– zadowalająca oferta świadczonych usług medycznych;
– zadowalający poziom badań medycznych;
– skuteczniejsza i precyzyjniejsza diagnostyka ginekologiczno-położnicza;
– właściwe wykorzystanie potencjału kadry medycznej;
– wsparcie działań opieki koordynowanej nad kobietami w ciąży i kobietami ze schorzeniami ginekologicznymi;
– zapewnienie nowoczesnego sprzętu medycznego;
– skrócenie czasu oczekiwania pacjentów na badania;
– poprawa komfortu pacjentów;
– zapewnienie wysokiego poziom komfortu pracy i wydajności personelu medycznego;
– wzrost poziomu usług medycznych na terenie powiatu mogileńskiego wpływający na podniesienie poziomu życia jego mieszkańców;
– wzrost atrakcyjności SPZOZ w Mogilnie jako miejsca do porodu poprzez dysponowanie nowoczesną aparaturą medyczną.
Zakres rzeczowy projektu:
Przedmiot przedsięwzięcia obejmuje zakup 9 szt. sprzętu medycznego (w tym głównie wymiana starego i wyeksploatowanego sprzętu) na potrzeby Oddziału Ginekologiczno – Położniczego Szpitala w Mogilnie, w tym:
a) Histeroskop (1 szt.) – brak sprzętu w miejscu udzielania świadczeń zdrowotnych;
b) USG (1 szt.) – wymiana wyeksploatowanego sprzętu (data zakupu – 2005 rok);
c) Kolposkop (1 szt.) – wymiana wyeksploatowanego sprzętu (data zakupu – 2011 rok);
d) Stanowisko do resuscytacji noworodka (1 szt.) – wymiana wyeksploatowanego sprzętu (data zakupu – 1999 rok);
e) Łóżko porodowe (1 szt.) – wymiana wyeksploatowanego sprzętu (data zakupu – 2009 rok);
f) Kompaktowy detektor tętna płodu (2 szt.) – wymiana wyeksploatowanego sprzętu (data zakupu – 2010 rok);
g) Defibrylator automatyczny intuicyjny (1 szt.) – brak sprzętu w miejscu udzielania świadczeń zdrowotnych;
h) Kardiotokograf (1 szt.) – wymiana wyeksploatowanego sprzętu (data zakupu – 2010 rok).

Okres realizacji Projektu: 27.04.2023 – 31.12.2023

Wskaźniki Projektu

Wskaźniki produktu (rok docelowy – 2023)
1) Nakłady inwestycyjne na zakup aparatury medycznej – 640 440,00 [PLN] (koszt zakupu 9 szt. sprzętu medycznego na potrzeby Oddziału Ginekologiczno-Położniczego).
2) Liczba wspartych podmiotów leczniczych -1 [szt.] (SPZOZ w Mogilnie).
3) Liczba zakupionej aparatury medycznej – 9 [szt.] (zakup 9 szt. sprzętu medycznego na potrzeby Oddziału Ginekologiczno-Położniczego).
4) Liczba wyposażonych/doposażonych obiektów ochrony zdrowia – 1 [szt.] (Oddział Ginekologiczno-Położniczy zlokalizowany w Budynku Głównym SPZOZ w Mogilnie)
5) Liczba ulepszonych usług zdrowotnych w wyniku realizacji projektu -1 [szt.] (usługa zdrowotna w zakresie położnictwa-ginekologii świadczona na Oddziale Ginekologiczno- Położniczym w SPZOZ w Mogilnie).

Wskaźnik rezultatu (rok docelowy – 2024):
1) Ludność objęta ulepszonymi usługami zdrowotnymi – 947 [osoby] (pacjentki Oddziału Ginekologiczno-Położniczego korzystające ze świadczeń zdrowotnych realizowanych przy wykorzystaniu zakupionego sprzętu medycznego).
2) Liczba osób korzystających z zakupionej aparatury medycznej – 1 000 [osoby] (liczba pacjentek korzystających z zakupionego sprzętu medycznego).
3) Potencjalna liczba specjalistycznych badań, które zostaną wykonane zakupioną aparaturą medyczną – 2 000 [szt.] (liczba badań wykonanych przy wykorzystaniu zakupionego sprzętu medycznego).

– Wartość całkowita Projektu – 633 627,06 PLN
– Dofinansowanie (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego) – 287 649,23 PLN (45,40%)
– SP ZOZ Mogilno – 345 977,83 PLN (54,60%)